O kapele Careta

Careta

Skupina pochází z Křenovic u Slavkova a vznikla začátkem roku 2002. Od svého vzniku odehrála již téměř 100 koncertů na různých festivalech po celé ČR, mimo jiné se zúčastnila semifinále Porty v Jihlavě nebo hrála na slovenském festivalu Country Loděnice v Piešťanech.

Za dobu svého působení v oblasti folkové hudby se v kapele vystřídalo několik členů a od začátku roku 2012 hraje v sestavě Lucie Hédlová (zpěv, flétna, rytmika), Jiří Morávek (zpěv, baskytara), Stanislav Vild (zpěv, mandolína, harmonika, kytara), Lucie Žabenská (zpěv, doprovodná kytara, mandolína) a Karel Simandl (zpěv, sólová kytara).

Skupina Careta hraje vlastní tvorbu a ve druhé polovině roku 2010, k 9. výročí založení, vydala své první oficiální album - CARETNÍ HRA.

Mimo jiné pořádá každý rok 2 akce. Před prázdninami se již tradičně setkávají různé hudební skupiny a jednotlivci na festivalu Křenovický Rakovec. Dále na konci roku pravidelně pořádá vánoční benefiční koncert. Výtěžek z tohoto koncertu je vždy věnován některé z místních dětských organizací.

Jak se skupině daří to už posuďte sami na některém z jejích nejbližších koncertů.

 

Členové kapely